Skip to main content

Úspěch našich lesníků v lyžařských soutěžích

I v letošním roce se naši lesníci z polesí Mírov účastnili tradičních Lyžařských soutěží lesníků ČR, které se uskutečnily ve dnech 24. - 27. ledna v Novém Městě na Moravě. Na stupínek vítězů se dostali hned tři z celé výpravy.

,,Závod se skládal z obřího slalomu, který se konal na sjezdové trati Harusák a běžeckého závodu se střelbou ve známé Vysočina aréně. Závodníci, kteří jeli oba závody, byli navíc hodnoceni také v kombinaci," popisuje lyžařské soutěže jeden z úspěšných závodníků Ing. Tomáš Lenhart z polesí Mírov a dodává, že mírovští lesníci měli svého zástupce v několika věkových věkových kategoriích. Navíc se mohli pochlubit i soutěžící z řad něžného pohlaví.

Celkem si lesníci z polesí Mírov odvezli sedm medailí:

Ing. Marta Urbanová – obří slalom 2. místo, běh na lyžích 3. místo a kombinace 2. místo v kategorii "ženy 31 až 40 let"

Ing. Tomáš Lenhart – obří slalom 3. místo a kombinace 2. místo. v kategorii "muži do 30 let"

Jiří Pchálek – obří slalom 2. místo a kombinace 3. místo. v kategorii "muži 51 až 60 let"

,,Tyto dny nebyly pouze o lyžování, ale hotel Medlov, kde jsme byli ubytovaní, se stal místem setkání se známými z řad kolegů, spolužáků a dalších účastníků závodu a také zde probíhaly společenské večery formou přednášek s lesnickou tématikou. Sobotní večer byl zakončen vyhlášením vítězů a poté měli pořadatelé připravenou hudbu k tanci i poslechu," uzavírá Ing. Tomáš Lenhart z polesí Mírov.