Skip to main content

Den s lesníky Arcibiskupských lesů a statků Olomouc přilákal stovky návštěvníků

5. 6. 2023

Téměř sedm stovek návštěvníků vyrazilo první červnovou sobotu na polesí Kroměříž, kde se konal Den s lesníky Arcibiskupských lesů a statků Olomouc. Celodenní akce nabídla bohatý program pro všechny věkové kategorie a nechybělo ani zvěřinové občerstvení.

Na zahájení programu se podíleli myslivečtí trubači z řad studentů Střední lesnické školy v Hranicích, kteří v průběhu dne zahráli ještě několikrát. Po celou dobu trvání akce na účastníky čekala soutěžní stanoviště s úkoly lesní pedagogiky, střelba ze vzduchovky, ukázka stromolezců a lesnické techniky, práce tažného koně či ukázka práce s motorovou pilou žáků Střední odborné školy sv. Jana Boska v Kroměříži. Děti se tak mohly například seznámit s lesním biotopem, dozvědět se něco o včelařství a myslivosti, nebo si vyzkoušet rozborku a sborku motorové pily. Součástí programu byla také prezentace Hasičského záchranného sboru, skákací hrad nebo jízda na poníkovi. 

,,Těší nás, že se v sobotu vydařilo počasí a i přes modrou oblohu a celodenní slunce nesahaly teploty do závratných výšin. I díky tomu jsme si mohli společně užít program naplno a přišly vhod jak chlazené nápoje, tak horká káva. Úspěch slavily také zvěřinové speciality v čele s jeleními steaky," okomentovala akci jedna z organizátorek Dagmar Obšilová z Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o. s tím, že zájemci se mohou na podobnou akci těšit i v příštím roce.

Joomla SEF URLs by Artio