Skip to main content

Den otevřených lesů

20. 6. 2022

 

Kroměříž, Zlínský kraj: Jak vypadá práce hajného, dřevorubce nebo kočí v lese a co obnáší moderní hospodaření v lesích, to se mohli uplynulou sobotu dozvědět návštěvníci prvního ročníku Dne otevřených lesů na polesí Kroměříž Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o. Na celodenní akci pro celou rodinu nechybělo ani pásmo lesní pedagogiky či vystoupení sokolníka.

,,I přes horké počasí k nám zavítalo velké množství návštěvníků všech věkových kategorií a většina z nich se zapojila také do soutěžního pásma lesní pedagogiky, kde se mohli seznámit s lesním biotopem a funkcemi lesa, dozvěděli se něco o myslivosti, houbách a v neposlední řadě o včelách a včelaření, které k lesu neodmyslitelně patří,“ komentuje akci na polesí Kroměříž jednatel Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o. Ing. Arnošt Buček a dodává, že lesní pedagogiku obohatila i stanoviště, které připravili studenti Střední lesnické školy v Hranicích a učni ze Střední odborné školy sv. Jana Boska v Kroměříži.

Na návštěvníky akce čekalo také tematické občerstvení, zvěřinový guláš a pivní speciál Lesmistr, dochucovaný smrkovými a jedlovými výhonky.

,,Našim cílem bylo představit široké veřejnosti co nám les dává a jak o něj naopak my lesníci pečujeme. K tomu patří i netradiční produkty, které lze z lesa získat, například lesní pivo,“ uzavírá Ing. Arnošt Buček z Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o.

Osvětová akce Den otevřených lesů byla součástí celorepublikové kampaně Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů. V jeden den se po celé České republice uskutečnily zábavně vzdělávací programy o lese a udržitelném lesním hospodaření, které pořádali soukromí vlastníci a správci lesa.

 

 

Joomla SEF URLs by Artio