Skip to main content

PF 2024

 

Vážení přátelé,

v těchto posvátných dnech, kdy oslavujeme narození Páně, bychom Vám jménem Arcibiskupských lesů a statků Olomouc chtěli vyjádřit naši vděčnost za Vaši spolupráci a důvěru v uplynulém roce.

Nechť vánoční svátky a příchod nového roku přináší do Vašich životů mír, radost a Boží požehnání a v nadcházejícím roce se těšíme na další společné úspěchy.

S úctou a Božím požehnáním,

Cvičení Hasičského záchranného sboru

V našem polesí Mírov v lesnickém úseku Dzbel se uskutečnilo taktické cvičení Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Do cvičení se zapojily jednotky Hasičského sboru z Konice, Kladek a Šubířova. Hlavním zaměřením bylo zvládnutí situace vyproštění osoby z těžkého terénu pod stromem (simulace zavaleného těžaře). Cvičení proběhlo vynikajícím způsobem, záchranáři prokázali skvělou týmovou práci a efektivitu.

    

Podpora Budoucích Lesních Profesionálů!

Podpora Budoucích Lesních Profesionálů!

I letos jednatel společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Ing. Arnošt Buček s radostí předal neprůřezné oblečení, obuv a další nezbytné vybavení studentům 2. ročníku oboru Lesní mechanizátor ze Střední odborné školy sv. Jana Boska v Kroměříži. Studenti provádějí svou odbornou praxi na našich polesích, a jsme hrdí, že můžeme přispět k jejich bezpečnosti a podpořit je během studií.

Film LESY BUDOUCNOSTI

Jsme nadšeni, že jsme se mohli podílet na natáčení dokumentárního filmu LESY BUDOUCNOSTI, který režírovala Jana Škopková a svůj hlas mu propůjčil herec Aleš Háma. Film získal na 39. mezinárodním filmovém festivalu AGROFILM cenu rektora Technické univerzity ve Zvolenu. Podařilo se mu tak prosadit v konkurenci 90 dokumentů ze 22 zemí světa. ????

Ocenění si velmi vážíme a chceme poděkovat organizátorům festivalu a hodnotící komisi za tuto poctu.

**Film vznikl ve spolupráci Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze, České televize, Městských lesů Hradec Králové, Arcibiskupských lesů a statků Olomouc, Lesů ČZU a Nadace dřevo pro život. Pokud jste ho stále ještě neviděli, můžete se na něj podívat online v iVysílání České televize.

 

 

 

Návštěva MŠ Mánesova

Návštěva MŠ Mánesova - Zakončení tématického týdne o lese! 19.10.2023

Přivítali jsme skupinu šikovných malých objevitelů z Mateřské školy Mánesova v Kroměříži. Tyto nadšené děti zakončily svůj tématický týden věnovaný lese návštěvou na našem polesí. ????

Připravili jsme pro ně povídání o dřevinách a rostlinách, dobrodružství v oblasti myslivosti, kde si děti vyzkoušely i dovednosti v oblasti poznávání zvěře z posedu, a také ukázku, co všechno je třeba k práci těžaře. Byla to skvělá příležitost, jak seznámit naše nejmladší generace s krásami a důležitostí lesa. ????

 

 

Joomla SEF URLs by Artio