Rádi bychom poděkovali všem účastníkům akce "Pojďme zalesnit Hostýnské vrchy", kteří využili slunečného sobotního dne a vydali se do údolí Rajnochovic zalesnit kalamitní holinu. Více než šest stovek dobrovolníků během pěti hodin vysadilo téměř deset tisíc sazenic dubů a buků. Zároveň děkujeme všem zaměstnancům společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o., kteří se podíleli na organizaci akce.

Svatý Hostýn: Sobota, 19. října, bude na Svatém Hostýně patřit mysliveckým tradicím. Již po jednadvacáté se zde uskuteční tradiční Svatohubertská pouť, která vyvrcholí slavnostní mší svatou, celebrovanou arcibiskupem olomouckým Mons. Janem Graubnerem. Po celou dobu pouti bude připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

,,Ukázka práce koní, dravých ptáků, myslivečtí trubači, pásmo lesní pedagogiky, koncert Sboru svatého Huberta a spousta dalšího bude k vidění v průběhu sobotního dne. Avšak tou hlavní náplní bude slavnostní mše svatá na počest sv. Huberta, patrona všech myslivců a lesáků. V letošním roce opět zazní v bazilice tóny troubené Svatohubertské mše B – dur od Františka Macka v podání Trubačů OMS Přerov a pěveckého sboru Svatopluk z Uherského Hradiště“ vysvětluje jeden z pořadatelů akce Ing. Josef Dostál ze společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o.

,,Celý program odstartuje v sobotu po deváté hodině dopoledne vystoupením Trubačů OMS Přerov a v deset hodin bude pokračovat průvodem k obrázku sv. Huberta. Na průvod naváže slavnostní mše svatá za celebrace p. Mons. Jana Graubnera,“ dál popisuje Ing. Josef Dostál a dodává, že pouť bude hostit také mistra Evropy ve vábení jelenů, který své umění předvede široké veřejnosti. K vidění budou dále ukázky práce sokolníků a všichni přítomní se mohou těšit i na zajímavé ukázky práce tažných koní. Pro děti máme připravený program z lesní pedagogiky – Putování za svatým Hubertem.

,,Svatohubertská pouť je největším mysliveckým svátkem, kde se schází jak příznivci této krásné tradice, tak i široká veřejnost, která se tak může o myslivosti dozvědět něco nového. Srdečně zveme děti i dospělé a věříme, že si každý v bohatém programu najde to své,“ uzavírá Ing. Josef Dostál ze společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o.

Uplynulý víkend se na polesí Rejvíz ve správě společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. odehrál jeden ze závodů běžeckého seriálu Czech ultra trail tour, kterého se účastnila více než stovka vytrvalostních běžců. Podstatnou část výtěžku z náročného závodu se rozhodli pořadatelé věnovat na spolek Parent project, který pomáhá dětem se svalovou dystrofií.

,,Běžecký seriál Czech ultra trail tour se skládá celkem ze tří závodů, které se v průběhu roku odehrávají v horských oblastech na různých místech České republiky. Jedná se o náročný terénní ultramaraton v překrásné krajině českých pohoří. Součástí každého závodu jsou ale i kratší a méně náročné trasy s délkou cca 15 a 30 km. Posledního závodu na Rejvízu v Jeseníkách se zúčastnilo celkem sto sedm běžců, z nichž všichni závod dokončili,“ popisuje organizátor sportovní akce Marek Navrátil a dodává, že celý běžecký seriál má také charitativní přesah.

,,Rozhodli jsme se věnovat část výtěžku ze závodu spolku Parent project, který podporuje děti se svalovou dystrofií. V celém tom rozhodnutí hrála roli má osobní zkušenost, když jsem zjistil, že mým známým takto onemocnělo dítě,“ vysvětluje Marek Navrátil s tím, že i část výtěžku ze zbylých dvou závodů rovněž věnují na charitativní spolek. ,,Z jesenického závodu se nám podařilo vybrat více než šest tisíc korun a pevně věříme, že se při dalších závodech bude částka navyšovat,“ uzavírá organizátor Czech ultra trail tour Marek Navrátil.

Myšlenku charitativního přesahu veřejných akcí podporuje i společnost Arcibiskupské lesy a statky Olomouc, která spravuje pozemky, na nichž závod proběhl.

,,Od poloviny letošního roku jsme pro pořadatele zavedli novinku v možnosti úhrady pronájmu za pozemky. Organizátorům jsme nabídli, že dvě třetiny ze smluvené částky za pronájem mohou věnovat na charitativní účely dle jejich uvážení, zbylá třetina pokryje nutné náklady umožnění konání akce. V minulosti tak například organizátoři přispěli na opravu farnosti,“ doplňuje jednatel společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Ing. Petr Skočdopole.

foto: Archiv Czech ultra trail tour

Naše kolegy na polesí Mírov v uplynulém týdnu navštívili odborníci ze Státního zdravotního ústavu, aby změřili míru hlučnosti a vibrací při vybraných pracovních úkonech. Měření slouží jako důležitá prevence proti poškození sluchu či syndromu karpálního tunelu. Podle naměřených hodnot budou naši kolegové absolvovat pravidelná preventivní vyšetření u lékaře.

POZVÁNKA NA AKCI: Přijměte pozvání na akci "Poděkování za úrodu", která se uskuteční již tuto neděli, 22. 9. 2019 u katedrály sv. Václava v Olomouci.

 

 

Kontaktujte nás

Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o.
Dvorského 5/17, 779 00 Olomouc - Svatý Kopeček

Kontakt na sekretariát +420 733 742 099

Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o.
© 2017, Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o.        #AGENTura Weboo