Skip to main content

Exkurze pro studenty z Písku

V krásném prostředí Jeseníků jsme uspořádali exkurzi pro studenty Vyšší odborné školy lesnické a Střední lesnické školy Bedřicha Schwarzenberga z Písku.

Jednatel společnosti Arnošt Buček pro studenty připravil prezentaci o naší společnosti a popsal principy hospodaření na našem lesním majetku.
Následně studenty provedl po pile Vápenná pan Vlastimil Chaloupka, kde se dozvěděli o procesu zpracování dřeva a mohli si prohlédnout moderní technologie, které používáme.

Po obědě se exkurze přesunula ven, kde se studenti setkali s našim polesným Janem Ťulpíkem, který je provedl po lese a ukázal náš harvestor v akci. Studenti se také dozvěděli o specifických principech pěstování horských lesů a o tom, jak důležitou roli hraje v lesním hospodářství moderní technika.
Exkurze se setkala s velkým zájmem studentů i pedagogů a věříme, že si z ní odnesli mnoho cenných poznatků a zkušeností.

Děkujeme Vyšší odborné škole lesnické a Střední lesnické škole Bedřicha Schwarzenberga za zájem a těšíme se na další spolupráci!